Chat Sohbet Bir zamanların vazgeçilmez bir tutkusu haline dönüşen IRC yani sohbet odalarına girişler yalnızca bilgisayardan oluyordu. Teknolojiye ayak uyduran sohbet odalarına artık mobil olarak da giriş yapmanız mümkün hale geldi size biraz bu konu da bilgi vereceğim. Daha önceleri yalnızca bilgisayardan giriş yapılabilen chat siteleri artık sizlerin konforunu ve rahatını düşünerek mobil cihazlarınızla %100 uyumlu mobil sohbet arayüzleri ile sohbet edebilmeniz için mobil girişlere yer açmıştır. Bu uygulamadan sonra artık bilgisayar başında oturmanıza gerek kalmadı yattığınız yerden yatağınızda artık sohbet odalarına giriş yapabilir ve yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Mobil chat son yıllarda çok aşırı derecede ilgi görmüş bir uygulamadır bunun sebebi ise insanlarımızın rahatlarına olan düşkünküleri. Saatlerce bilgisayar başında oturmak yerine yattıkları yerde ellerine telefonlarını, tabletlerini alarak mobil sohbet odalarına giriş yapabilir aradığınız ne ise bayan veya erkek o kişiyle tanışabilir ve güzel bir arkadaşlığa sahip olabilirsiniz. Kullanım olarak normal web protokolüne göre daha kolay bir hale getirilen mobil sohbet odaları sizlerin zorlanacağını düşündüğü herşeyi en basit hale getirerek sizleri yormadan ve sıkmadan chat yapmanıza olanak sağlamıştır. Her geçen gün daha fazla insanın ziyaret ettiği mobil chat odaları belli bir kullanıcı potansiyeline sahip olmakla beraber gün geçtikte hızla büyüme kaydetmektedir. Genel sohbet odaları ve özel sohbet odalarıyla kullanıcılarına eşsiz bir sohbet edebilme hizmeti sunan bu uygulamayı kullanırken sizden herhangi bir para da talep edilmemektedir yani ücretsiz bir şekilde yattığınız yerden çok rahat bir şekilde yeni insanlar keşfedebilirsiniz. Bir yandan yeni insanlar tanırken, bir yandan da online olan dj arkadaşlarımızdan istek şarkılar yapabilir sevdiğiniz parçaları dinleyebilir ve dinletebilirsiniz. Tanıştığınız insana şarkılar armağan ederek ona küçük jestler yapmak sizi onun gözünde yüceltir. Mobil sohbet odaları çok işlevsel bir yapıya sahip uygulamadır en güzel yanı ise bedava olmasıdır. Sizler daha önce mobil sohbet veya mobil chat odalarımızı ziyaret etmediyseniz bir an önce ziyaret etmelisiniz. 


文章標籤

gokhan.gke 發表在 痞客邦 留言(0) 人氣()

Chat platformu uzun soluklu bir program olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu programın amacı insanları birbirleri ile tanıştırmak ve aralarında sohbet etmelerini, hoş vakit geçirmelerini sağlayan bir sistemdir. İlk önceleri yabancı ülkelerde başlayan bu platformlar daha sonrasında Türkiye’ye giriş yapmıştır ve çokta fazla rağbet görmüştür. Chat denildiği zaman akla ilk gelen onunla bağdaşan bir cümle olan sohbettir. Sohbet odaları veya chat siteleri diye de adlandırılabilen bu platformlar kullanıcıların yeni insanlarla bağlantı kurmasını sohbet ve chat yapabilmelerini sağlayan günümüzde de varlığını sürdüren internet siteleridir. Günlük hayatın stresini, koşuşturmasını bir kenara bırakıp burada kendi benliğinden sıyrılan kişiler, bir nebze de olsa rahatlama hissiyatina sahip olurlar. Günlük yaşantılarında sıkıntı yaşayan, ailevi sorunları olan, sevgilisi tarafından terkedilen, aldatılan vb sorunları olan insanlar bu chat sunucuları sayesinde bunları bir kenara bırakıp, hayatın tadını almaya çalışmaktadır. Bu makaleyi yazmamda ki amaç daha önce bu chat sohbet sitelerine girmemiş insanların akıllarında ki soru işaretlerini kaldırırarak onları bir nevi de olsa bilgilendirmek amaçlıdır. Tabi ki ben burada ne kadar yazsam da bu platformları ziyaret etmediğiniz sürece yarım yamalak bir bilgi sahibi olursunuz. Bu tür siteler sizin için faydalı yerlerdir girmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Chat sunucularında sohbet etmek bir ayrıcalıktır, siz de bu ayrılacağın bir parçası olun. Günden güne artan kullanıcılarımızla keyifli dakikalar geçirdiğimiz bu sohbet odaları, insanlara ayrı bir zevk ve heyecan katmaya devam etmektedir. Yeni insanlar tanımaya olanak sağlayan ve gerçek hayatta sıkıntılarını paylaşamayan insanların içlerini döktükleri rahatlamalarına yardımcı olan bu sohbet odaları karşınızda bulunan kişiyle sınırsız chat yapmanıza imkân sağlamaktadır. Bu sitelere girişlerinizde sizlerden herhangi bir şekilde ücret talep edilmezken, bedavadan stresinizi atmanızada yardımcı olmaktadır. Arayışınız ne olursa olsun bayan veya erkek cinsiyet ayrımı yapmadan herkesin giriş yapabildiği bu platformlar, size yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktadır. Burada tanışacağınız yeni insanlarla tanıştıktan sonra arkadaşlığınızı reel hayatınıza döndürebilirsiniz. Sadece arkadaşlıkla kalmayıp yeni aşkların temelininde atıldığı bu sohbet sunucularında öncelikle chat yaparak karşınızdaki insanla irtibat kurup daha sonrasında yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Konuşmalarınızı yalnızca sizlerin özeli olduğundan güven problemi hiçbir şekilde teşkil etmemektedir


文章標籤

gokhan.gke 發表在 痞客邦 留言(0) 人氣()

Chat Siteleri İnternet’in hayatımıza girmesinden sonra çeşitli web siteleri aracılığı ile kullanıcılarına yeni arkadaşlıklar kurma imkanları sunan birçok sohbet sitesi hizmete sunulmuş ve günümüze kadar gelişerek hizmetlerine devam etmişlerdir. Günümüzde çok çeşitlilik gösteren bu sitelerin her biri kullanıcılarına farklı imkanlar sunmakta, daha kolay ve güvenilir arkadaşlıklar kurma fırsatları vermektedir. Bu sohbet sitelerinin İnternet’teki genel adı sohbet kelimesinin yerine İngilizce karşılığı olan chat kelimesinin kullanılmasıyla chat siteleri olarak adlandırılmıştır. İnternet’te bulunan siteler çok çeşitlilik göstermekte olup irili ufaklı birçok firma ve bireysel olarak amatör imkanlar ile de yapılmakta olduğu gibi, dünyaca ünlüleri de bulunmaktadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet vermekte olan bu siteler verdikleri hizmetler bakımından da oldukça büyük farklılıklar göstermektedirler. Sağlamış oldukları hizmetler bakımından farklı kullanıcı kitlerine hitap etmekte olan chat siteleri genel olarak gelirlerini reklamlar üzerinden sağlamakta olup birçoğu ücretsiz olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. 

 

文章標籤

gokhan.gke 發表在 痞客邦 留言(0) 人氣()

İnsanlar kendilerini neden sohbet odalarında daha güvenli ve huzurlu hissederler.?

İnsanlar canları sıkıldığında yada kendilerini yalnız hissettiğinde konuşacak sohbet edecek birilerini ararlar. Bu yakınlığı çevresinde bulamadığında ise kendini iyi hissettirecek olan sanal üzerindeki arlkadaşlık ve tanışma sitelerine yönelir. Bu sohbet siteleri insanların rahat ve özgürce sohbet etme olanağı verdiği için ilk tercihleri bu sohbet odaları olmaktadır. Üyeliksiz ve ücretsiz olması yanısıra yazılı olarak mesajlaşma yolu ile sohbet edildiğinden buraları tercih etmektedirler. Amaç sadece yeni insanlarla tanışmak kaynaşmak ve sohbet etmektir. Dünyanın dörtbir tarafından katılımcıların oluşturduğu bu sohbet odaları birbirlerini tanımayan tamamen yabancıların oluşturduğu bir ortam olduğundan güven duygusu ön plana çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı insanlar kendilerini buralarda sohbet ederken daha cesaretli ve özgür hisssederler. 

文章標籤

gokhan.gke 發表在 痞客邦 留言(0) 人氣()